zobacz mapę w dużej rozdzielczości

Strona główna forum  »  Świat fabuły  »  Mroczna Knieja  »  Teren Łowiecki

Puszcza

Graniczy z ziemią centaurów, najlepsze tereny jeśli chce się wyruszyć na polowanie.
Pod dostatkiem tu zwierzyny i świeżej oraz młodej flory.

Re: Puszcza

Nie wygląda to dobrze. Może odwrócę ich uwagę iluzją. To może się udać. Tylko co potem? Tych centaurów jest trochę za dużo. Może nie będą chcieli zrobić mi nic złego. Hmm... Raz kozie śmierć. Ukryję się za iluzją w postaci cienia i spróbuję z nimi porozmawiać. Z takiej odległości nie powinno wyglądać podejrzanie. Jak coś pójdzie źle to powinienem uciec. Do roboty. Iluzja... Jest.
-Dasz bór centaury! Przepraszam że nachodzę w tak nie dogodnym momencie, ale krzyki w lesie mnie trochę zaniepokoiły. Czy wszystko jest w porządku? - Co ja robię...?
Mensalir Steiner
Wampir
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   95%

Gdy Mensalir odezwał się zza iluzji kilka centaurów momentalnie się odwróciło. Wyglądały na lekko zszokowane tym nagłym pojawieniem się nieznanego osobnika i może to sprawiło, że jeszcze żaden nie rzucił włócznią.
Jednak ta chwila nie trwała długo. Rozległ się krzyk, potem drugi i włócznia w końcu poszybowała wprost w stronę iluzji. Nawet kobieta zwróciła się w tamtą stronę. Wydawała się znajoma.
Los
Mistrz Gry
Karta Postaci
Poziom Życia:
   1000%
Poziom Mocy:
   1000%

Widzę że negocjacje nie zadziałały. Czas się zabawić. Muszę ich ogłuszyć, to jest moja jedyna szansa na to, aby mógł uratować tą kobietę. Wydaje mi się dziwnie znajoma. Lament Banshee da mi tą szansę aby się do niej przedrzeć. Mam nadzieję, że szybko biega. Nie będę jej nosić cały czas. Liczę na to że szybko się ogarnie. No cóż... Do roboty!
-AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!-
Mensalir Steiner
Wampir
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   95%

Żałobny lament rozległ się po puszczy. Ptaki zerwały się do lotów, a centaury stanęły dęba. Najbliżej stojące centaury schwytały się za uszy i zostały ogłuszone. Nie będą mogły nic zrobić przez najbliższą chwilę. Fala jednak nie dosięgła ani kobiety, ani pozostałej czwórki kopytnych. Ta jednak widząc co się dzieje, nagle odzyskała władze w ciele i zerwała się do biegu.
Jeden z pozostałych centaurów krzyknął coś, choć ciężko było przekrzyczeć lament Banshee. Zapewne jego gestykulacja pomogła. Dwójka kopytnych ruszyła w pogoń za kobietą, a pozostała ruszyła z uniesioną bronią na wampira.
Los
Mistrz Gry
Karta Postaci
Poziom Życia:
   1000%
Poziom Mocy:
   1000%

Zadziałało. Teraz to ja mam problem. Skoro iluzja raz pomogła to czemu nie użyć jej raz jeszcze. Zostawię ją i następnie przejdę w postać cienia aby szybko pomiędzy drzewami dogonić kobietę. Będzie miała u mnie duży dług wdzięczności. Jeśli to czarodziejka to może jest w stanie przyrządzać eliksiry które mogą mi się przydać do badań. Czas wcielić plan w życie.
Mensalir Steiner
Wampir
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   95%

Pierwsza iluzja rozmyła się w tym samym momencie, przez który przeleciała przez nią włócznia. Centaury stanęły rozglądając się uważnie. Gdy pojawiła się druga iluzja jeden z kopytnych ruszył na nią dobywając miecza. Jednak drugi dalej bacznie przyglądał się otoczeniu. Musiał coś zauważyć, może nietypowy ruch cienia, ale zwrócił się w stronę, w którą biegł wampir i rzucił w jego stronę włócznię.
Los rzucał 1d20 uzyskując wynik 19:
19

//Mensalir podczas swojej kolejnej akcji rzuć kością [dice]1d20[dice], przed drugim dice daj /
Los
Mistrz Gry
Karta Postaci
Poziom Życia:
   1000%
Poziom Mocy:
   1000%

Wygląda na to że prawie wszystko idzie po mojej myśli, moje zdolności ukrywania oraz umiejętność maski cienia przydają się. Gorzej z tym co mnie zobaczył. Spróbuję stworzyć jeszcze jedną iluzję i dalej próbować uciekać w stronę kobiety w postaci cienia.
Mensalir Steiner rzucał 1d20 uzyskując wynik 17:
17
Mensalir Steiner
Wampir
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   95%

Włócznia poszybowała niemal wprost na wampira. Jednak brak dokładnej precyzji przy celowaniu spowodował, że nie przebiła ona Mensalira na wylot, a jedynie grot włóczni otarł się o ubranie wampira. Rozdarł je i zarysował skórę. Wtedy też pojawiła się kolejna iluzja, centaur ruszył na nią wyjmując miecz, za nim biegł drugi.
Kobieta w tym czasie uciekała całkiem żwawo i zręcznie jak na bose stopy. Jednak dwójka kopytnych deptała jej po piętach.
Pozostałe centaury dochodziły już do siebie po ogłuszeniu. Zapewne zaraz również rzucą się w pogoń.

//-2PŻ
Los
Mistrz Gry
Karta Postaci
Poziom Życia:
   1000%
Poziom Mocy:
   1000%

Jeszcze tylko trochę... Czas się trochę pobrudzić. Wysunę szpony i postaram się zranić oba centaury. To powinno wystarczyć aby zwrócić ich uwagę. Może to nie koniecznie dobry pomysł, ale to jedyne co mi pozostało. Jak zwrócę ich uwagę to użyję Okrzyku Banshee i spróbuję uciec razem z kobietą.
Mensalir Steiner
Wampir
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   95%

Mensalir wyszedł już z cienia, a jego paznokcie wydłużył się. Stały się twardymi i ostrymi ostrzami. Udało się wampirowi zranić nimi jednego z centaurów. Choć było to tylko draśnięcie, zmusiło koniowatego do zatrzymania się. Drugi z centaurów gonił dalej kobietę. Zaś ten, który się zatrzymał zaszarżował na wampira z uniesionym mieczem. Jednak lament Banshee skutecznie go ogłuszył.
Pozostałe centaury deptały wampirowi po piętach.
Los
Mistrz Gry
Karta Postaci
Poziom Życia:
   1000%
Poziom Mocy:
   1000%

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Teren Łowiecki

{ MCHAT_ENABLE }
{ MCHAT_COPYRIGHT }

• Czarodzieje
  • Zmiennokształtni
  • Wampiry
  • Zimowe Wilki
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość