zobacz mapę w dużej rozdzielczości

Strona główna forum  »  Świat fabuły  »  Mroczna Knieja  »  Bagna Łez

Drewniana chatka

Na wschód od wzgórz są bagna łez. Panuje tu zawsze półmrok, a i często słychać zawodzenia.
Moczary są siedliskiem wielu obślizgłych stworzeń, ale i cennych ziół.
Ponoć, gdzieś wśród nich stoją stare poniszczone chatki.

Re: Drewniana chatka

Brwi po raz kolejny tego dnia uniosły się ku górze na wskutek zdziwienia.
- Katakumb?- Z wszystkich rzeczy w pobliżu najmniej spodziewała się jakiś grobowców. Druga kwestia, która bardziej ją nurtowała jak taka oferma życiowa wyszła z nich cało. Kolejna myśl błądziła o ukrytych tam skarbach w postaci wiedzy o ile nie splądrowano ich doszczętnie.
- Opuszczone? Co ty tam robiłeś, jesteś jakimś archeologiem?- Zadała kolejne pytanie, które wiele by wyjaśniło. Chciała wyciągnąć z niego jak najwięcej informacji.
Herbata to zwykła ziołowa mieszanka, skoro Anisse nie zaszkodziła to i Reno powinien obejść bez zatruć. Najwyżej będzie miał lepsze sranie.
- Jestem alchemikiem, warzę receptury, na bagnach jest dość sporo składników. - Świadczył o tym rozłożony sprzęt, większego dowodu na potwierdzenie swych słów nie potrzebowała. Nie chciała również zbyt wiele o sobie mówić a z kolei nie chciała też nie odpowiadać całkowicie. Jeszcze by rudy odmówił współpracy.
Anisse
Czarodziej
Zmiany FizyczneBlizny po oparzeniach na torsie, brzuchu, ramionach i udach.
Zmiany Psychicznekoszmary
bóle migrenowe
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   80%

-No są gdzieś tam chyba przed bagnami jeszcze w kniei- No jakoś tak chyba. Nie bylem do końca pewny. Nie miałem mapy żadnej przy sobie czy czegoś takiego. nie pamiętam aby Garret czy ktoś zabraniał mi mówić cokolwiek na temat katakumb.
-Nie są opuszczone- w końcu mieszkały tam wampiry. Dość sztywne towarzystwo.
-Nie jestem archeologiem...- Zastanowiłem się- nie raczej nie- nie byłem do końca pewny kim w sumie jestem. Położyłem kubek an podłodze i z torby wyciągnąłem Davida- Jestem mechanikiem- No powiedzmy, ze mechanikiem. Położyłem sobie smoczka an ramieniu.
-Nie znam się na ziołach- moja wiedza w tym temacie jest całkowicie zielona.
-Jest to chyba ciekawe zajecie?
Obrazek
Chances thrown
Nothing's free
Longing for we used to be
Still it's hard
Hard to see
Fragile lives, shattered dreams

Obrazek

David
Rosomak, miodożer północy
Na Świąteczną Ucztę
Reno Coulter
Niewolnik
Fikuśna łasica
Zmiennokształtny
Zmiany FizyczneBrak palca serdecznego prawej ręki.
Wypalony glif "niewolnik" na wewnętrznej części dłoni.
Blizna na szyi, po obroży.
Zmiany PsychiczneProblemy z pamięcią i koncentracją. Amnezja tymczasowa.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   100%

Zdawkowe odpowiedzi ale nie zamierzała tak łatwo odpuścić.
- A kto tam przebywa? Da się z nimi dogadać? - Różnie bywało, może to jakaś sekta tolerująca tylko zmiennokształtnych czy pewne osoby. Ki czort wiedział.
Nie uszło jej uwadze zawahanie odnośnie swojego fachu choć jeszcze bardziej zdumiało ją widok mechanicznego smoka. Wstała z fotela i podeszła bliżej a potem kleknęła na kolana by się lepiej mu przyjrzeć. Widziała mechanizmy i tryby, które wprowadzały w ruch jego części.
- Niesamowite. - Wymsknęło się jej, ewidentnie była urzeczona takim widokiem. Przez chwilę nawet chciała pogładzić go palcem ale się opamiętała i cofnęła rękę oraz odsunęła się.
- Co on potrafi? - Zapytała siedząc już teraz na podłodze ale w dość bezpiecznej odległości od Reno. Wyciągnęła go już z zaszufladkowanej kategorii pod nazwą ciamajda. Zaplusował tym sobie u niej, ceniła dzieła i twory wychodzące spod rąk. - Właściwie to czego nie da się zrobić czarami można eliksirami. Lubię to zajęcie, daje duże możliwości.
Anisse
Czarodziej
bóle migrenowe
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   80%

Wahałem się trochę przed daniem odpowiedzi. Zakazu no nie miałem ale... no istniało to ale, które sprawiało, że nie byłem pewny czy mogę powiedzieć.
-Wampiry- W końcu jednak powiedziałem i obserwowałem to jak dziewczyna spogląda na Davida.
-Nie pamiętam- Taka była prawda, nie pamiętałem co on potrafi. Było to trochę żenujące.
-Wiem, że ma coś ala palnik, mocne szczeki, mogące ciąć i inne takie- No widziałem co am w sobie ale nie testowałem tego. Mogłem przypuszczać jedynie.
-No faktycznie, zaradna jesteś. Ja to nie bardzo, raczej unikam konfliktów, jedyna bron jaka mam to to ostrze- Wysunąłem ostrze z karwasza i odwróciłem rękę tak aby było widoczne.
Obrazek
Chances thrown
Nothing's free
Still it's hard
Hard to see

Obrazek

David
Na Świąteczną Ucztę
Reno Coulter
Niewolnik
Fikuśna łasica
Zmiennokształtny
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   100%

Wampiry. Umarlaki. I to wszystko w tym temacie więcej nie musiała wiedzieć. Przynajmniej będzie wiedziała gdzie się zbytnio nie zapuszczać bez odpowiednich przygotowań. Chłopak też miał coś z głową, zaniki pamięci, komitywa z trupami. Może być nieobliczalny.
- Nie jesteś przypadkiem uciekinierem? - Po co miałyby wampiry go trzymać? Jeśli nie w interesie to w roli pokarmu. Jeśli tak, to może go ktoś szukać i mogłaby spodziewać się niechcianego towarzystwa...znowu. Gdy wspomniał o ostrzu i zabrał się za pokazanie go odruchowo chwyciła za różdżkę celując znowu w Reno.
- Odłóż to. - Cóż mu z jego zapewnień jak w każdej chwili może w nią ostrzem rzucić. Jego zapewnienia nie miały dla niej znaczenia. Opuści rękę gdy Reno schowa z powrotem broń.
Anisse
Czarodziej
bóle migrenowe
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   80%

-Uciekinierem?- w sumie nie myślałem o tym- Raczej nie- No w końcu sam nie wiedziałem. Ani po co byłem w katakumbach ani co maiłem tam robić.
-Miałem dosyć pracy tam i siedzenia, jest tam duszono i głodny byłem a ile można jeść tych jabłek i innych takich- no dobra coś tam majsterkowałem ale w gruncie rzeczy nie było mi tam dobrze. Garret gdzieś znikł, a ja sam czułem dyskomfort tam. Nie chciałem tam wracać, przynajmniej nie teraz.
-Chcesz mnie im wydać?- Zapytałem przyglądając się jej i widząc jej reakcje na moje ukryte ostrze, zaśmiałem się pod nosem.
-Nie mogę- Wzruszyłem ramionami i szybkim ruchem dłoni schowałem ostrze- Dobrze to wbija się w szyje- Wskazem miejsce gdzie powinno się je wbijać- można też zrobić szybki cios w witalne miejsce w podbrzuszu czy coś- Pokazałem kolejne miejsce gdzie można atakować.
Obrazek
Chances thrown
Nothing's free
Still it's hard
Hard to see

Obrazek

David
Na Świąteczną Ucztę
Reno Coulter
Niewolnik
Fikuśna łasica
Zmiennokształtny
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   100%

W pierwszych chwilach zastanawiała się czy go czasem nie ogłuszyć i nie wrzucić do bagna. Miałaby spokój ale musiałaby go dotknąć a tego nie zdzierżyłaby. Chociaż mogłaby go ciągnąć za nogawkę od spodni...
- Ty się powinieneś leczyć. - Te zaniki pamięci to nie było normalne. Może mózg mu wyprali albo za dużo eksperymentów. Dziwne, że też mu nie przeszkadzało tak zapominać co chwilę o czymś istotnym.
- Nie. Bronić ciebie też nie zamierzam. - Nie chciała się mieszać. Wolała zachować neutralność no chyba, że musiałaby walczyć o własną skórę. Siedzieć mu tu nie zabroniła. Jeszcze.
- Ciekawe...ale wolę swój kijek. Jest wielofunkcyjny. - Chociaż przyłożyła wolną dłoń do miejsca na swojej szyi, w ten sam punkt, który pokazywał Reno. Może warto zapamiętać tą lekcję.
Podniosła się z ziemi i zerknęła przez okno jakby miała tam kogoś ujrzeć a potem kotarą zasłoniła je by z zewnątrz nie było tak widać światła.
Anisse
Czarodziej
bóle migrenowe
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   80%

-Leczyć?- Zaskoczyła mnie tym- Czemu?- Nie uważałem się za chorego. Tak nie pamiętałem wielu rzeczy i jest to dla mnie kłopotliwe ale nie jakieś takie aby się leczyć.
-Nie oczekuje obrony- Mi to było jedno czy przyjdą po mnie czy oleją sprawę. Nie robiło mi to jakieś różnicy czy coś.
-Ja nie mam takiego kijka i muszę umieć się inaczej bornic- Ona mogła z daleka kogoś czymś potraktował. Ja mogłem bornic się tylko w zwarciu. No to nawet pokazuje, że wole nie brać udziału w konfrontacjach, nie?
Obrazek
Chances thrown
Nothing's free
Still it's hard
Hard to see

Obrazek

David
Na Świąteczną Ucztę
Reno Coulter
Niewolnik
Fikuśna łasica
Zmiennokształtny
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   100%

Nie wierzyła, że jeszcze się pyta czemu ma się leczyć. machnęła na to ręką nie mając zamiaru mu dalej tłumaczyć.
- Nie, ale to obecnie mój dom i nie życzę sobie by ktokolwiek robił tu burdel. - W takich kwestiach bywała dość rygorystyczna, to jej chrzaniona oaza spokoju i dopóki nie zmieni zdania nic nie może być naruszone. Nieważne czy żywy trup czy nawet sam wielki demon. Nic i nikt nie przekroczy progu bez jej zgody. A przynajmniej chciała w to wierzyć, ze da sobie z wszystkim radę.
- Jesteś zmienno, to chyba powinieneś czerpać atuty ze swoich mocy, czy może się mylę? - Dla niej wydawało się logiczne korzystać z tego co się ma i do czego się ma talent. Jako zwierzak ma tam te swoje kły i pazury. Wiedziała również, że potrafią przemieniać poszczególne części ciała. Po co komu noże jak może kogoś szponem przeorać.
- Powiedz mi lepiej co napędza twojego smoka. - Zastanawiała się co wpędza w ruch to maleństwo. Jakoś nigdy nie zagłębiała się w technologię i teraz wręcz łaknęła tej wiedzy. Usiadła z powrotem na fotel gdzie ciepło bijące z paleniska ogrzewało pomieszczenie i jej ciało.
Anisse
Czarodziej
bóle migrenowe
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   80%

-A kto powiedział, że będzie jakiś tutaj burdel- Jakaś tak przewrażliwiona się wydawała. Wziąłem kolejny łyk herbaty. Nawet dobre te ziółka czy co to jest.
-Mocy? Co masz na myśli?- Nie korzystałem ze swym ... mocy no chyba, że raczej nieświadomie.
-Wiesz ja raczej wychodzę z złożenia, że po co marnować siły, energię i potencjalnie zdrowie w konflikcie- Jednym słowem wole unikać konfrontacji i wszelakich aktów agresji.
-Kryształ energetyczny- Nie wiedziałem czy ona wie w ogóle czym te przedmioty są ale chyba powinna, dla mnie to dość oczywista sprawa.
Obrazek
Chances thrown
Nothing's free
Still it's hard
Hard to see

Obrazek

David
Na Świąteczną Ucztę
Reno Coulter
Niewolnik
Fikuśna łasica
Zmiennokształtny
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   100%

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bagna Łez

{ MCHAT_ENABLE }
{ MCHAT_COPYRIGHT }

• Czarodzieje
  • Zmiennokształtni
  • Wampiry
  • Zimowe Wilki
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość