zobacz mapę w dużej rozdzielczości

Strona główna forum  »  Świat fabuły  »  Mroczna Knieja  »  Bagna Łez

Zarośnięta Ścieżka

Na wschód od wzgórz są bagna łez. Panuje tu zawsze półmrok, a i często słychać zawodzenia.
Moczary są siedliskiem wielu obślizgłych stworzeń, ale i cennych ziół.
Ponoć, gdzieś wśród nich stoją stare poniszczone chatki.

Re: Zarośnięta Ścieżka

Przygryzła wargę, nie spodziewała się, że spotka zmiennokształtnego. Swoją drogą pierwszy raz w życiu, wcześniej byli jej tylko znani z książek i opowieści. Teraz zamiast borsukopodobnego puchatego stworka stała przed nią ruda wersja dojrzałego mężczyzny. Jej pierwsze myśli błądziły w celach unieruchomienia stworka i oswojenia go na domowego zwierzaka a gdyby to się nie powiodło to rozebraniu na składniki do eliksirów czy ozdoby. Teraz sytuacja miała się inaczej. Nie wyglądał na agresywnego, nawet się przywitał ale nie znała jego intencji. Uniosła wyżej rękę celując w niego różdżką.
- Kim jesteś i co tu robisz?- Zapytała tylko. Nie wiedziała co o tym wszystkim myśleć a może to on jest właścicielem tej drewnianej chatki, w której aktualnie pomieszkuje? Doskonale zdawała sobie sprawę, że nikt ot tak nie przechadza się po bagnach.
Anisse
Kurdupel
Czarodziej
Zmiany FizyczneKolorowe łuski pokrywające całe ciało, bardzo niski wzrost.
Zmiany Psychicznekoszmary
bóle migrenowe
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   80%

Kobieta nie zdawała się być tak otwarta osoba jak ja. Przynajmniej teraz. widząc jak uniosła swoja różdżkę, zrobiłem ze dwa kroki do tyłu.
-Spokojnie- Powiedziałem lekko unosząc dłonie ku górze.
-Nazywam się Reno Coulter i chodzę?- Nie maiłem większego celu w tym wyjściu z katakumb. Tam jednak było nudno.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!

Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy

Reno Coulter
Niewolnik
Fikuśna łasica
Zmiennokształtny
Zmiany FizyczneBrak palca serdecznego prawej ręki.
Wypalony glif "niewolnik" na wewnętrznej części dłoni.
Blizna na szyi, po obroży.
Zmiany PsychiczneProblemy z pamięcią i koncentracją. Amnezja tymczasowa.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   94%
Poziom Mocy:
   100%

Jego imię i nazwisko nic jej nie mówiło, czego w sumie się mogła spodziewać. Przynajmniej miała pewność, że to nikt sławny ale tacy z reguły nie zapuszczają się w takie miejsca jak to. Rudzielec jeszcze ją starał się uspokoić, ona przecież była spokojna. Pewnie trzymała różdżkę w dłoni i gdy ten się cofnął dwa kroki do tyłu, ona postąpiła dwa kroki do przodu.
- Chodzisz. Jeszcze powiedz, że spacerki po bagnach to twoja specjalność i forma relaksu. Czego tu szukasz? - Jeśli liczył, że pozwoli mu od tak odejść to był w błędzie. Nie znała jego intencji, jego postawa mogła być tylko pozorem by opuściła gardę i stała się łatwym celem. Gotowa była w każdej chwili rzucić zaklęcie na jego wybryk.
Anisse
Kurdupel
Czarodziej
bóle migrenowe
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   80%

-Bagna to nie jest miejscówka, w której bym chciał żyć- Mokro wszędzie i takie tam. A mogłem wybrać inny kierunek.
-Po co ta agresja- Kobieta widać byłą dość pewna siebie i nie miała zamiaru odpuścić ani an chwile. Czułem się tym trochę zmieszany. Czy jestem uzbrojony niech pomyślę.. nie nie pamiętam abym coś miał. Sprawa wysuwającego się ostrza wyleciała mi z głowy ale tak czy siak wolałbym nie wkurzać nikogo.
-Wszedłem na twój teren?- nie widziałem żadnego ostrzeżenia, płota czy czegokolwiek. Kiedy postąpiła dwa kroki w moja stronę ja zrobiłem kolejne do tyłu. Wolałem utrzymać dzielący nas dystans.
Obrazek
Tomorrow is another day
You'll be a Man, Boy!

Obrazek
ObrazekObrazek

Reno Coulter
Niewolnik
Fikuśna łasica
Zmiennokształtny
Karta Postaci
Poziom Życia:
   94%
Poziom Mocy:
   100%

- Trzeba było dwa razy pomyśleć zanim tu wlazłeś. - Ponownie zrobiła dwa kroki w przód bez żadnego zawahania. Czekała tylko aż idąc tyłem nie zauważy gdzie stawia swe kroki i wpadnie w zdradziecką wodę. Miałaby przynajmniej ubaw. Obrzuciła go raz jeszcze uważnym spojrzeniem, nie wiedziała co mu siedzi w tej rudej główce. Nie przepadała za ludźmi, skrzywiła się na samą myśl o odrażających istotach ludzkich a w szczególności kobietach, w postaci zwierzęcej był bardziej do tolerowania.
- Widziałeś kiedyś by ktoś odgradzał bagna?- Uniosła brwi ze zdziwienia, rozumiała, że mogła stać tabliczka ale montowanie płotków w miejscu, w którym woda potrafiła się podnosić albo zasysać wszystko co się w nią wrzuciło mijało się z celem.
- Niedługo się ściemni i w najlepszym wypadku szybko zeżrą cię krokodyle, nawet nie zdążysz pomyśleć. - Zrobiła krótka pauzę by przetrawił dobrze te słowa. - To dokąd konkretnie zmierzałeś?
Anisse
Kurdupel
Czarodziej
bóle migrenowe
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   80%

nie pamiętam bym do tej pory spotkał tak agresywna kobietę. Może nie rzuca się z pięśćmi ale jest w inny sposób agresywna. Czułem się przez to bardzo niekomfortowo i trochę zaszczuty. Przy tym przestałem uważać na to gdzie stawiam kroki cofając się.
-Przepraszam jeśli wkroczyłem na twój teren- dodałem zmieszany całą tą sytuacją. Zrobiłem kolejny krok z tył i potknąłem się o jedna z wystających desek. Nie widziałem jej, bo jak, była z tyłu. wywróciłem się do tyłu kiedy ta zaczęła mówić o krokodylach. Nie zdążyłem nawet powiedzieć słowa na temat odgradzania bagna i leżałem na plecach częściowo na deskach i częściowo we wodzie.
Obrazek
Tomorrow is another day
You'll be a Man, Boy!

Obrazek
ObrazekObrazek

Reno Coulter
Niewolnik
Fikuśna łasica
Zmiennokształtny
Karta Postaci
Poziom Życia:
   94%
Poziom Mocy:
   100%

Zamknęła się w końcu gdy doszło do tego o czym myślała wcześniej. Parsknęła zakrywając usta ręką ale na niewiele to pomogło. Zgięła się w pół opierając już dłonie na udach zaśmiewając się głośno. Obawiała się go a jak widać miała przed sobą niezdarę a nie niebezpiecznego osobnika. Dawno nie śmiała się tak szczerze ubawiona. Agresja, którą tak go uraczyła na dzień dobry wyparowała. Kaptur zsunął jej się z głowy a długie ciemne blond kosmyki opadały na ramiona. Gdy się trochę uspokoiła wierzchem dłoni otarła łzy z kącika oka.
Anisse
Kurdupel
Czarodziej
bóle migrenowe
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   80%

Mnie do śmiechu tak nie było. Prawą rękę aż do przedramienia miałem mokre i brudne... Chociaż brudne to i tak miałem ubrania od dawna. U wampirów nie miałem jak nawet sobie uprać swoich rzeczy.
-Bardzo śmieszne- Rzuciłem do niej i podniosłem się z ziemi. Otrzepałem sobie rękę z tego całego błota. Byłem zniesmaczony tym wszystkim i lekko skołowany.
Obrazek
Tomorrow is another day
You'll be a Man, Boy!

Obrazek
ObrazekObrazek

Reno Coulter
Niewolnik
Fikuśna łasica
Zmiennokształtny
Karta Postaci
Poziom Życia:
   94%
Poziom Mocy:
   100%

Zastanawiające było jak taka sierotka nie została przez cokolwiek pożarta. Mniejsza o to, teraz to wyglądał jak kupka nieszczęścia. Wyprostowała się choć uśmiech z twarzy nie schodził przez co mogła już nie wyglądać tak groźnie. Podzielała jego zdanie choć w innym kontekście, jego aż kipiało sarkazmem.
Wioskowy głupek czy nie uznała, że może jej się przydać by wyciągnąć parę informacji z niego. Skorzystała z okazji, że się otrzepywał i wycelowała szybko w niego ponownie różdżką.
- Chłoszczyść. - To powinno załatwić sprawę brudnego i mokrego ubrania.
- No dobrze, Reno Coulter teraz jesteś mi coś winien. - Nie wepchnęła go w błoto, sam wpadł a doprowadzenie jego ubioru do stanu idealnego było tylko pretekstem do jej własnych celów. Jeśli nie będzie chciał współpracować zgodnie z jej myślami, posunie się do innych kroków.
Anisse
Kurdupel
Czarodziej
bóle migrenowe
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   80%

Nie oczekiwałem pomocy z jej strony ale miło było, że użyła tego swojego zaklęcia. Ubranie miałem już ogarnięte.
-Że co?- Uniosłem lekko brew i spojrzałem na nią trochę głupkowato.
-Niby co i za co?- O nic się nie prosiłem. Jakby nie była taka nachalna to bym był cały i nie wywróciłbym się. Zresztą co ja mógłbym jej dać. Praktycznie nic nie maiłem. Nic z czym mógłbym do tak się rozstać.
Obrazek
Tomorrow is another day
You'll be a Man, Boy!

Obrazek
ObrazekObrazek

Reno Coulter
Niewolnik
Fikuśna łasica
Zmiennokształtny
Karta Postaci
Poziom Życia:
   94%
Poziom Mocy:
   100%

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bagna Łez

{ MCHAT_ENABLE }
{ MCHAT_COPYRIGHT }

• Czarodzieje
  • Zmiennokształtni
  • Wampiry
  • Zimowe Wilki
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość