zobacz mapę w dużej rozdzielczości

Strona główna forum  »  Świat fabuły  »  Wielka Równina

Trakt północny

Pokrywa spory obszar dawnej Anglii. Na równinie znaleźć możesz opuszczone miasteczka jak i zamieszkałe osady, tawerny i te nieco mniej bezpieczne miejsca. Główne trakty przeważnie zapewniają spokój niż zboczenie z drogi, ale bandyci nie śpią.

Re: Trakt północny

Wszystko dobrze co nieciekawie musi się dobrze skończyć. Udało mu się przeczekać pełnię, ale kłopoty najwyraźniej pojawiły się, kiedy najmniej się tego spodziewał. Widok pobratymca atakującego karawanę zdecydowanie zainteresował chłopaka. Czego przeciętny wilkołak potrzebuje od magów? Glen jednak z natury nie szuka zwady - nie jest aż taki twardy. Zgubna ciekawość nie pozwoliła jednak chłopakowi przejść obojętnie.
Glen rozejrzał się za jakąś zielenią, w której będzie mógł się skryć. Szczególnie brał pod uwagę złodziejskiego wilkołaka, który mógł łatwiej wykryć chłopaka. Idealnie byłoby, jakby mógł słyszeć co tam się dzieje, ale nie będzie wybrzydzał. Tak więc Glen bezwstydnie chował się i obserwował całą sytuację. Pewnie postronna osoba pomyślałaby, że młodziak chce zaatakować wszystkich obecnych.
Glen Daredd
Wilkołak
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   130%

Wylądowali kawałek od bramy, nie chciała lądować zbyt blisko. Za dużo ludzi, za duże zamieszanie, no i nie chciała szukać problemu u strażników.
Widziała, w którym kierunku zmierza wóz i właściwe wylądowali na jego drodze. Teraz tylko poczekać aż dojadą.
Los zaprosił mnie do gry podrabianą talią kart.
Erin Wyrm
Technomag
Czarodziej
Zmiany FizyczneBlizna po rozgrzanym sztylecie we wnętrzu lewego uda.
Niewielka blizna po prawej stronie dolnej wargi.
Blizna po pazurach wilkołaka na lewej łydce.
Rany i odrapania na lewej stronie twarzy.
Zmiany PsychiczneKoszmary
Sporadyczne napady lęku i smutek po spotkaniu z duchami.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   75%
Poziom Mocy:
   22%

Wyjechaliśmy na trakt i powoli ruszyliśmy do przodu. Erin miała nad nami przewagę podróżowała drogą powietrzną, a to oznaczało że szybszą. W tym temacie się nie myliłem bo po jakimś czasie zobaczyłem dziewczynę przed nami.
-Dobrze cię znów widzieć.- Rzuciłem do niej nie schodząc z wozu.
- To co ruszamy dalej?- Zapytałem się po chwili i gdy usłyszałem odpowiednią odpowiedź ruszyłem na przód podążając za dziewczyną.
Razjel Luscinia
Czarodziej
Karta Postaci
Poziom Życia:
   40%
Poziom Mocy:
   50%

No to w drogę. Uśmiechnęła się do Razjela i poprowadziła Jibrila bliżej wozu. Narazie jechała na nim jak na koniu, tuż obok wozu.
- W razie czego będę lądowac przed wami. Myślę, że zrobimy przerwę za trzy cztery godziny. - Coś zjedzą, odpoczną chwilkę i ruszą dalej. Później dopiero wieczorem zrobią postój na noc.
Erin Wyrm
Technomag
Czarodziej
Karta Postaci
Poziom Życia:
   75%
Poziom Mocy:
   22%

-Zgoda.- Rzuciłem szybko i ruszyłem dalej.
-A na kiedy masz dokładnie zaplanowany ślub? No i oczywiście czy wszystko już gotowe.- Rzuciłem kolejnym pytaniem korzystając z możliwości rozmowy. Oczywiście jeśli jej nie będzie chciała zrozumiem. Ale no nie byłem osobą która lubiła siedzieć w ciszy także zamierzałem rozmawiać póki mogłem i ona tego będzie chciała.
Razjel Luscinia
Czarodziej
Karta Postaci
Poziom Życia:
   40%
Poziom Mocy:
   50%

Już miała ruszyć dalej i wzbić się w powietrze, gdy usłyszała pytanie.
- Nie zajmuję się tym póki co. Zaraz po powrocie mam wszystko sprawdzić i zająć się resztą przygotowań. - Domyślała się, że Dariusz pewnie to komuś zlecił. Jednak choć ten ślub może i nie jest szczytem jej marzeń w tym obszarze, to będzie to zapewne jej jedyny ślub, dlatego zamierzała dopilnować tego jak będzie wyglądał.
- W tym miesiącu... Przypuszczam. - Ostatnie słowo powiedziała szeptem do siebie. Odgłosy wozu i chodu hipogryfa nie mogły pozwolić Razjelowi na usłyszenie tego.
Po tym popędziła Jibrila. Wyprzedził wóz i wzbił się w powietrze. Stamtąd lepiej widać. W razie czego będą mogli poinformować Razjela o przeszkodach na drodze.
Erin Wyrm
Technomag
Czarodziej
Karta Postaci
Poziom Życia:
   75%
Poziom Mocy:
   22%

Kiwnalem jej głową na znak że zrozumiałem po czym nie zatrzymałem jej. Oczywiście również miała rację z tym że ostatnich słów nie usłyszałem, bo przecież jak? Zgrzyt kamieni podkołami, praca silnika, a nawet tupot kopyt jibrila skutecznie to zagłuszyły. Także nic innego mi nie pozostało jak nadal podążanie szlakiem starając się wypatrywać Erin i to w którą stronę zmierza. Zamierzałem się zatrzymać dopiero wtedy kiedy Ruda znów znajdzie się na ziemi przed nami to będzie znak że czas na odpoczynek.
Razjel Luscinia
Czarodziej
Karta Postaci
Poziom Życia:
   40%
Poziom Mocy:
   50%

Lecieli już dość długo, Jibril jednak nie wydawał się chętny do postoju. Osmielił się już tak bardzo, że nawet próbował jakichś akrobacji w powietrzu. Ruda nie widziała w tym nic złego, tym bardziej, że reagował na jej znaki co do kierunku, czy zaprzestania zabaw. Na drodze nie spotkali też żadnych przeszkód. Koło pół godziny temu minęli się na trasie z wozem handlarza i to właściwe tyle.
Właśnie zlatywali kawałek w doł, by Jibril zaraz zamachnął skrzydłami i niemal pionowo lecieli teraz w górę. Erin pogoniła go trochę, bo w ten sposób wcale nie poruszali się do przodu. Zmienił trochę tor lotu i leciał dalej w stronę Kniei.
Erin Wyrm
Technomag
Czarodziej
Karta Postaci
Poziom Życia:
   75%
Poziom Mocy:
   22%

Jechałem cały czas śladem dziewczyny. Oczywiście nie zawsze była w zasięgu mojego wzroku ale jadąc nadal prosto wiedziałem że nie zgubie jej. Ale musiałem przyznać że miło się obserwowało jak zwierzak Erin w końcu zaczyna ośmiwlać się i coś zaczyna kombinować.
Ja z wozem nie miałem problemu materii że potrzebował odpoczynku. Był on zasilany kryształem, a go wystarczyło wystawić na promienie słoneczne. Cały czas trzymałem kierunek czyli kierowałem się w stronę kniei.
Razjel Luscinia
Czarodziej
Karta Postaci
Poziom Życia:
   40%
Poziom Mocy:
   50%

Planowała zatrzymać się już w lesie, tak by mogli schować się pod osłoną drzew. Z góry jednak, niedaleko linii lasu zauważyła dość spory jak na zwykły dom budynek. Przyspieszyła trochę i podleciała bliżej. Za chwilę zawróciła i zaczęła lądować, nie wylądowała jednak przed wozem jak zapowiadała. Zrównała się z nim i wylądowała obok. Nie zatrzymała Jibrila, zacznęli po ziemi zbliżać się do wozu i po chwili znów jechali obok wozu jak na początku podróży.
- Niedaleko jest karczma. Co ty na to, żeby coś tam zjeść, posiedzieć i potem przespać się w wozie do rana? - W końcu to przyjemniejsze niż zjedzenie suchego prowiantu.
Erin Wyrm
Technomag
Czarodziej
Karta Postaci
Poziom Życia:
   75%
Poziom Mocy:
   22%

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Równina

{ MCHAT_ENABLE }
{ MCHAT_COPYRIGHT }

• Czarodzieje
  • Zmiennokształtni
  • Wampiry
  • Zimowe Wilki
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość